Jaką instalacje fotowoltaiczną wybrać?


 

W Polsce tematem instalacji fotowoltaicznej jest zainteresowanych coraz więcej osób, dodatkowo można zauważyć, że większa ilość gospodarstw już posiada takie odnawialne źródło energii. Fotowoltaika to nic innego jak pozyskiwanie energii ze słońca, a panele są wyposażone w specjalne ogniwa fotowoltaiczne, które pozwalają na przetwarzanie tej energii.
 

Faktycznie, jeśli odpowiednio dobierzemy zestaw fotowoltaiczny, zainstalujemy odpowiedniej wielkości panele w mocno nasłonecznionym miejscu oraz we właściwy sposób oszacujemy ile energii z tego źródła nas satysfakcjonuje – takie przedsięwzięcie ma szansę zakończyć się sukcesem. Warto jednak wcześniej odpowiednio rozeznać się w temacie.

 

PANELE FOTOWOLTAICZNE I INNE ELEMENTY ZESTAWU

Panele fotowoltaiczne to tak naprawdę taki element całości, który najbardziej rzuca się w oczy. Większość paneli renomowanych producentów jest do siebie zbliżonych i nie ma między nimi znaczących różnic. Inaczej może być natomiast w przypadku innych elementów – niektóre są produkcji Chińskiej, ale i znajdziemy te produkowane w Polsce.

 

Z pewnością powinna nas zastanowić zbyt niska cena, bo może się okazać, że wydajność takiego produktu będzie znacznie niższa od deklarowanej. Oprócz panelu fotowoltaicznego będziemy potrzebować przetwornicę prądu stałego na zmienny (z regulatorem napięcia, który można też nabyć osobno) oraz akumulatora, w którym będziemy magazynować wytworzoną z promieni słonecznych energię. Zestaw nie jest zbyt skomplikowany, co ważne jednak trzeba mieć odpowiednie miejsce, w którym takie panele umieścimy – musi być naprawdę dobrze nasłonecznione, a jeśli będziemy chcieli produkować dużą ilość energii to takich paneli także musimy umieścić sporo. Często panele instalowane są na najbardziej nasłonecznionej części dachu.

 

JAK OKREŚLIĆ ILE PANELI BĘDZIE NAM POTRZEBNYCH I JAKI ZESTAW WYBRAĆ

Przede wszystkim warto zacząć od określenia jak dużo energii będziemy potrzebować i co chcemy zasilać w ten sposób – czy będzie to tylko podgrzewania wody czy chcemy też w taki sposób zasilać inne urządzenia elektryczne, a nie tylko sam bojler oraz w jakich godzinach chcemy tych urządzeń używać. Znając już własne potrzeby można wybrać spośród zestawów dostępnych u producentów, gdzie mamy określone ile energii dany zestaw może wyprodukować w jednostce czasu.
Wraz ze wzrostem wielkości paneli rośnie też wielkość potrzebnego akumulatora do gromadzenia energii, a tym samym cena także staje się wyższa. Co dodatkowo warto wiedzieć to fakt, że instalacja fotowoltaiczna renomowanego producenta o najlepszych parametrach będzie w stanie pozyskać dla nas nawet o 25% energii więcej w porównaniu do takiej samej instalacji znacznie gorszej jakości i niższej cenie.
 

Jeśli więc już inwestować to najlepiej wybierać z głową, bo panele instaluje się na lata. Sprawdź naszą OFERTĘ, skontaktuj się z nami, a my załatwimy resztę. Dobierzemy dla Ciebie najlepszą wesję paneli dla Twojego domu lub firmy.

 

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z RESZTĄ WPISÓW

fotowoltaika